Skamieniałe Miasto Ciężkowice

Skamieniałe Miasto Ciężkowice

2021-09-19 Wyłączono przez admin

Po nie wątpliwym sukcesie projektu Skalnych Miast w Górach Stołowych tym razem chciałbym zaproponować udział w projekcie którego bohaterem jest Rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. 

Niesamowite formacje skalne rozciągnięte na powierzchni ponad 30ha warte są niezwłocznej wyprawy na Pogórze Ciężkowickie i przekonania się na własne oczy jakie cuda kryje rezerwat. Czarownica, Ratusz, Grunwald, Borsuk, Skała z krzyżem, czy Wąwóz Czarownic z wodospadem to tylko niektóre z nich. Na zachętę odsyłam Was na stronę o Skamieniałym Mieście: https://skamienialemiasto.pl/skamieniale-miasto/

Będąc w okolicy nie sposób pominąć także mniejszego ale, również ciekawego Rezerwatu Diable skały w Bukowcu, a dla prawdziwych fanów formacji skalnych miejsce obowiązkowe to Diable Boisko leżące w Pławnej tuż obok Ciężkowic.Teraz garść informacji.

Zasady zdobywania odznaki jak w pozostałych projektach klubu KT GBP: https://gdziebutyponiosa.pl/klub-regulamin/  dodam tylko, że obowiązkowe do odwiedzenia jest jedynie Skamieniałe Miasto, pozostałe propozycje stanowią jedynie ciekawy dodatek dla zdobywających.