ZSM: Zasady

ZASADY ZDOBYWANIA ODZNAKI
ZDOBYWCA SKALNYCH MIAST

Zdobywca Skalnych Miast to propozycja dla wszystkich których fascynują te niezwykłe formacje skalne w Sudetach. Projekt ten powstał przy nieocenionej pomocy Mirka z Naszego klubu partnerskiego KZKG RP.

Odznaka jest dwustopniowa ze słynnym ,,Gorylem” ze Szczelińca.

Do projektu należą cztery skalne miasta. Po polskiej stronie to Szczeliniec i Błędne skały, a po stronie czeskiej to Adršpašské i Teplické skały.

Aby zdobyć odznaki należy odwiedzić jedno, bądź wszystkie miasta.

Na pierwszy stopień wystarczy odwiedzić jedno z miast, a na drugi stopień trzeba będzie odwiedzić wszystkie cztery obiekty. Od razu uspokajam, że będzie to wspaniałe przeżycie…

WYKAZ OBIEKTÓW OBJĘTYCH PROJEKTEM

L.p.MiejscePaństwo
1SzczeliniecPolska
2Błędne skałyPolska
3Adršpašské skałyCzechy
4Teplické skałyCzechy

**

Po nie wątpliwym sukcesie projektu Skalnych Miast w Górach Stołowych tym razem chciałbym zaproponować udział w projekcie którego bohaterem jest Rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. 

Niesamowite formacje skalne rozciągnięte na powierzchni ponad 30ha warte są niezwłocznej wyprawy na Pogórze Ciężkowickie i przekonania się na własne oczy jakie cuda kryje rezerwat. Czarownica, Ratusz, Grunwald, Borsuk, Skała z krzyżem, czy Wąwóz Czarownic z wodospadem to tylko niektóre z nich. Na zachętę odsyłam Was na stronę o Skamieniałym Mieście: https://skamienialemiasto.pl/skamieniale-miasto/

Będąc w okolicy nie sposób pominąć także mniejszego ale, również ciekawego Rezerwatu Diable skały w Bukowcu, a dla prawdziwych fanów formacji skalnych miejsce obowiązkowe to Diable Boisko leżące w Pławnej tuż obok Ciężkowic.

Zasady zdobywania odznaki jak w pozostałych projektach klubu KT GBP: https://gdziebutyponiosa.pl/klub-regulamin/ 
Dodam tylko, że obowiązkowe do odwiedzenia jest jedynie Skamieniałe Miasto, pozostałe propozycje stanowią jedynie ciekawy dodatek dla zdobywających.